Je kunt bij Gemeenteprojecten reageren op opdrachten op detacheringsbasis (IP) of op ZZP basis, aangegeven met (IP/ZZP). Lees voordat je reageert eerst in de opdrachttitel of de opdracht ook open staat voor ZZP. Let op: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Kwartiermaker Facilitaire Zaken (IP)

Geplaatst 6 feb. 2026
Project ID: YIS 9200318
Plaats
Alblasserdam
Uren
32 uur/week
Periode
11 maanden
Einde: 31 dec. 2026
Tarief
4465 - 6396 €/maand
Uiterste voorsteldatum: 13 feb. 2026 09:00

Voor de Gemeente Alblasserdam zoeken wij een Kwartiermaker Facilitaire Zaken

Start: uiterlijk begin maart (geen opzegtermijn hebben)

Eind: eind december 26

Aantal uren: 32 uur per week

Schaal: 11 CAO gemeenten

Richtsalaris: €6.396,- per maand obv 36 uur

Hybride werken: 2/3 kantoor 1/3 thuis

  • Screening d.m.v. geheimhoudings- en integriteitsverklaring en VOG maken deel uit van de procedure indien je mag starten.

     




Met onze ligging in de Drechtsteden, het hoge voorzieningenniveau en het bijzondere nautische verleden, heeft Alblasserdam veel te bieden. Wil jij met jouw kennis en daadkracht bijdragen aan een toekomstbestendig Alblasserdam? Reageer dan snel en zet je expertise in voor onze organisatie! Wil jij bijdragen aan een veilige, gezonde en duurzame werkomgeving voor alle collega’s van onze gemeente? Dan zoeken wij jou als Kwartiermaker Facilitaire Zaken!

Waar kom je te werken?

Een energieke en ambitieuze gemeente in de Drechtsteden. Dat is Alblasserdam. Wij zijn een organisatie in beweging die te werk gaat vanuit de kernwaarden verbindend, betrokken, verantwoordelijk, gedreven en met lef. Wij zijn een wendbare organisatie die flexibel inspeelt op de veranderende vraag en overheidsuitdagingen van deze tijd.

Wat ga je doen?

Je bent een tijdelijke versterking van het team Bestuur en Dienstverlening. De koers is uitgezet naar een betere balans tussen inkoop en intern vormgeven van taken, zo ook op het gebied van Facilitaire Zaken (FZ). Als Kwartiermaker Facilitaire zaken neem jij het voortouw om de inbedding van FZ binnen bedrijfsvoering vorm te geven en een visie op te leveren hoe hier binnen de organisatie vorm aan te geven. Jij zorgt dat FZ van reactieve ondersteuner verder groeit naar een stevig en proactief gesprekspartner binnen het cluster en de organisatie. Deze ontwikkeling vindt plaats in een nauwe samenwerking met team Vastgoed waar eenzelfde beweging plaatsvindt. 

Jij bent de spil tussen eigen organisatie, leveranciers, externe partners en interne klanten. Je vertaalt tactische vraagstukken naar concrete oplossingen en heldere beleidsadviezen. Je signaleert knelpunten, ontwikkelt (mede) slimme en uitvoerbare oplossingen en werkt aan procesoptimalisatie. Je coördineert facilitaire projecten en zorgt voor beleid dat impact heeft op de hele organisatie. Je ontwikkelt zelfstandig beleidskaders voor het gehele terrein van facilitaire dienstverlening (o.a. huisvesting, werkomgeving, contractbeheer, duurzaamheid, inkoop). 

Jij houdt je bezig met de volgende werkzaamheden:

  • Zet acties uit en bewaakt prioriteiten met betrekking tot operationele activiteiten en afspraken met partners.

  • Neemt de leiding bij projecten (zoals de invulling van vrijgekomen ruimte op de Rederij en de implementatie van de bezuinigingsopgave)) en ondersteunt bij het verder uitvoeren en bewaken van het strategisch huisvestingsconcept.

  • Schrijft werkbaar beleid dat aansluit bij de praktijk en implementeert dit vervolgens. Denk aan beleid en processen die geactualiseerd dienen te worden zoals verhouding tussen pandgebruiker en pandeigenaar of de gewenste werkwijze of de acties die in het kader van vitaliteit zijn geïmplementeerd. Je houdt hierin rekening met de veranderingen in de samenleving op het gebied van veilige publieke taak.



Werkt mee aan uiteenlopende facilitaire projecten die ook gericht zijn op gezond en veilig werken en denkt mee over slimme oplossingen. Afhankelijk van je ervaring bepalen we prioriteiten en welke projecten onder jouw aandacht zullen komen te vallen. 



Wat neem je mee?

We zoeken een ondernemende kwartiermaker die denkt in mogelijkheden en met oplossingen komt. Je bent zichtbaar en benaderbaar, stelt het gezamenlijke vraagstuk centraal en beweegt flexibel mee met wat de organisatie vraagt terwijl je tegelijkertijd spiegelt en met werkbare alternatieven komt. Je bent strategisch sterk, maar weet ook wanneer het nodig is om pragmatisch te handelen. Je hebt veranderexpertise en weet mensen mee te nemen in nieuwe richtingen. Met jouw organisatiesensitiviteit en communicatieve vaardigheden weet je te schakelen op verschillende niveaus binnen en buiten de gemeente.

Voor deze rol dien je stevig in je schoenen te staan en de nodige ervaring mee te nemen. Concreet vragen wij het volgende van jou:

  • Je beschikt over minimaal en HBO werk- en denkniveau, bij voorkeur in facility management, bedrijfskunde of een soortgelijke studierichting.

  • We zijn op zoek naar een stevige kandidaat die ten minste 5 jaar werkervaring heeft opgedaan in een voor deze rol, relevant werkveld en functie. Ervaring binnen de (lokale) overheid is niet verplicht, maar wel een pré gezien de dynamiek van de rol.

  • Je bent in je carrière eerder zelf bezig geweest met beleidsontwikkeling, aanbestedingen en contractmanagement, dit zien we graag duidelijk terugkomen in je aanbieding/brief/cv.

  • Je bent sterk analytisch, hebt goede communicatieve vaardigheden, bent een verbinder en je bent klantgericht.

  • Je bent mensgericht, benaderbaar en sensitief, je weet van aanpakken en je bent vooral een fijne en prettige collega om mee samen te werken, je hebt humor!

 

Tenslotte identificeer je je met de kernwaarden ‘gedreven, betrokken, verbindend, verantwoordelijk en met lef’ en heb je gevoel bij de context van Alblasserdam: de samenleving, de regio, de grootte, de dorpssfeer en de cultuur.


Must: Kandidaat dient aantoonbare ervaring (plm 5 jr) te hebben in soortgelijke opdracht en deze persoonlijk te hebben uitgevoerd.



Arbeidsvoorwaarden (alleen) voor detachering:



https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten