Je kunt je via Gemeenteprojecten alleen als ZZP'er en op persoonlijke titel voor deze freelance (interim) opdracht inschrijven. Belangrijk: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Freelance intern accountant (zzp)

Geplaatst 14 apr. 2025
Project ID: YIS 9180759
Plaats
Alkmaar, Hybride
Uren
24 uur/week
Periode
6 maanden
Start: 1 jun. 2025
Einde: 1 dec. 2025
Tarief
96 - 116 €/uur
Uiterste voorsteldatum: 22 apr. 2025 10:30

Ben jij een scherpe, energieke accountant met een passie voor de publieke sector? Wil je bijdragen aan de financiële positie van een gemeente? Als Interne Accountant in Alkmaar houd je de organisatie een spiegel voor, stuur je audits aan en adviseer je het management. Je combineert je expertise met sterke communicatieve vaardigheden en een drive om processen te verbeteren.

 

Opdracht:


Als Interne Accountant bij de gemeente Alkmaar houd je de vinger aan de pols van de gemeente Alkmaar en voer je in de komende jaren steeds meer proces en systeemgerichte controles. Je geeft gevraagd en ongevraagde adviezen aan het management over de stand van de interne beheersing en volgt actuele ontwikkelingen op de bedrijfsvoering die invloed (gaan) hebben op de verantwoording in de toekomst. Je bent je ook bewust van dat regels moeten bijdragen aan het doel en durft kritisch te zijn om ook regels te schrappen. Jij draagt bij aan de integriteit van de hele gemeente door actief vragen te stellen en te kijken of de beheersmaatregelen juist zijn en werken. Als Interne Accountant houd je de organisatie een spiegel voor, stuur je audits aan en adviseer je het management. Je bent enthousiast om processen te verbeteren. Je toetst procedures, rapportages en systemen en brengt risico’s in kaart, maar adviseert ook waar het slimmer kan.

Je coördineert als Interne Accountant de uitvoering van de interne controles en bewaakt de kwaliteit. Je stelt voor de gemeente Alkmaar een jaarlijks te actualiseren Interne Controleplan op in nauw overleg met de betrokken collega’s en stemt dat goed af met het management. Verder kijk je mee met alle rapportage en verantwoordingen die Alkmaar extern met de accountant deelt. 

Je rapporteert je bevindingen aan de concerncontroller & directie, portefeuillehouder Financiën (het college) en de auditcommissie ( de raad) op basis van een vooraf afgesproken jaarplanning en doet dit data gedreven. Je bent het eerste aanspreekpunt voor de externe accountant van de gemeente Alkmaar en coördineert de doorontwikkeling van de interne auditfunctie.

Je krijgt in jouw rol als Interne Accountant veel ruimte om de functie naar eigen inzicht en onafhankelijk in samenspraak met het team en de concerncontroller verder vorm te geven. Het fungeren als een stevige en onafhankelijke gesprekspartner voor directie, management, college en raad is voor jou vanzelfsprekend. 

Omgeving:


De interne accountant maakt onderdeel uit van het team concerncontrol. Concerncontrol is als unit onafhankelijk gepositioneerd van de uitvoering. Je leidinggevende is de concerncontroller. Vanuit dit team worden alle externe audits aangestuurd en ook de Functionaris gegevensbescherming en CISO zitten in dit team. Het VIC proces heeft een eigen coördinator en het proces hoeft niet meer te worden opgetuigd. De afspraken met de uitvoerende units zijn in opzet, bestaan en werking reeds gemaakt zodat je niet eerst zelf kwartier hoeft te maken op de functie zodat jij ook echt de Interne Accountant kan zijn. 

Functie-eisen:


·       We zoeken een energieke accountant met de communicatieve kwaliteiten van een senior adviseur, met brede ervaring in het publieke domein of iemand die nu werk op een accountantskantoor die gemeenten heeft gecontroleerd:

·       Je bent een stevige en onafhankelijke sparringpartner van directie, management, college en raad;

·       Je legt de lat hoog: je bent een aanpakker om continue processen in een organisatie te verbeteren, op orde te krijgen en te houden. Je weet daarbij jouw gesprekspartners mee te krijgen;

·       Je ben bij voorkeur registeraccountant en hebt ruime werkervaring op het gebied van AO-IC;

·       Je hebt kennis van en ervaring van gemeentelijke processen;

·       Je hebt affiniteit en wil audits leuker maken door je bijvoorbeeld verder verdiepen in meer data-driven-audits binnen de gemeente 

 

Jouw profiel:       

                                                            

·       HBO / Academisch werk- en denkniveau; 

·       Kennis van relevante wet en regelgeving op het terrein van gemeenten en audits;

·       Ervaring op het terrein van audit en het verbeteren van het processen; 

·       Je kan op directieniveau adviseren en heeft ervaring in het werken in een politiek bestuurlijke omgeving);