Je kunt je via Gemeenteprojecten alleen als ZZP'er en op persoonlijke titel voor deze freelance (interim) opdracht inschrijven. Belangrijk: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Freelance agile coach (zzp)

Geplaatst 28 apr. 2025
Project ID: YIS 9181663
Plaats
Groningen, Hybride
Uren
38 uur/week
Periode
8 maanden
Start: z.s.m.
Einde: 31 dec. 2025
Tarief
70 - 89 €/uur
Uiterste voorsteldatum: 1 mei 2025 17:00

Start-/einddatum: In overleg, zo snel mogelijk tot mogelijk het einde van 2025. Kandidaten moeten beschikbaar zijn.

  • Aantal uren per week: 30-38 (0,8 tot 1 FTE)

  • Er wordt nadrukkelijk gelet op prijs/kwaliteit. We verwachten dan ook een scherp aanbod qua prijsstelling.

Opdrachtgever: Rijksuniversiteit Groningen

Max tarief: € 89,-


Voor de Rijksuniversiteit Groningen zoeken we een ervaren agile coach die kan ondersteunen in het verder implementeren van de Agile werkwijze met een focus op rolverduidelijking in een complexe en dynamische omgeving.



Binnen HR&Health van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) is de afgelopen periode flink geïnvesteerd in het embedden en opstarten van een agile werkwijze. In die transitie is gewerkt aan de implementatie van een Product Dienstencatalogus (PDC): een helder overzicht van de dienstverlening van HR Advies, inclusief hoe we die dienstverlening in relatie met de faculteiten vormgeven. Daarbij is aandacht besteed aan het verduidelijken van rollen, zoals opdrachtnemer en opdrachtgever, en is een agile werkwijze al op verschillende plekken geïmplementeerd. Toch zien we dat verdere versteviging en doorontwikkeling noodzakelijk zijn.

De werkwijze ligt er, maar in de praktijk blijkt dat teams ondersteuning nodig hebben om hun rolvastheid te vergroten. Er is bewust gekozen om nu eerst verder te investeren in het proces en de werkwijze, en pas daarna een nieuwe leidinggevende met HR-taken aan te stellen. Wellicht zullen er onderweg nog enkele keuzes worden bijgesteld, maar het uitgangspunt is eerst vasthouden aan de ingezette lijn.

De rol van HR Advies als ‘spelverdeler’ in de keten wordt daarbij steeds belangrijker. We willen heel bewust werken in de keten: wie is waar verantwoordelijk voor, en hoe stemmen we dat goed af, vooral in de samenwerking met de faculteiten. De faculteiten hebben HR Advies hard nodig, zeker nu zij vanwege bezuinigingen en veranderende organisatieopgaven steeds meer ondersteuning vragen. Tegelijkertijd heeft HR&Health zelf te maken met een bezuinigingsopdracht en druk op beschikbare FTE’s. Deze context vraagt om een efficiënte inzet van mensen en middelen, en daarom is de Product Dienstencatalogus ontwikkeld.

De RUG zelf staat daarnaast voor grote veranderingen: een forse bezuinigingsopdracht als gevolg van kabinetsbeleid, en de invoering van een nieuwe positionering (de zogenoemde 5e generatie RUG). Ook HR&Health beweegt hierin mee, met een duidelijke opdracht: verantwoordelijkheid leggen bij de lijn en HR zelf zuiver adviserend positioneren, zonder uitvoerende taken.

Functieomschrijving

Als Agile coach voor het team HR Advies binnen het cluster HR&H begeleid je de teams naar het toepassen van Agile principes in complexe structuren met aandacht voor de verschillende belanghebbenden en met een mensgerichte blik. Je coacht leidinggevenden en stakeholders in hun rol in een Agile organisatie. Je herkent spanningsvelden en weet daar diplomatiek én daadkrachtig op in te spelen. Je bent een cultuurveranderaar: inspirerend, verbindend en resultaatgericht. Je bouwt bruggen tussen beleid, uitvoering en IT.

Wie ben jij?

● Je hebt ervaring als Agile Coach in complexe omgevingen, bij voorkeur binnen de (semi-)overheid of grote organisaties.

● Je weet hoe politiek werkt – en hoe je er effectief in manoeuvreert.

● Je bent gecertificeerd (bijv. PSM, SAFe, ICAgile) en hebt aantoonbare praktijkervaring.

● Je combineert veranderkunde, coachingsvaardigheden én organisatie-sensitiviteit.

● Je bent nieuwsgierig, empathisch en hebt lef. 

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten