Je kunt bij Gemeenteprojecten reageren op opdrachten op detacheringsbasis (IP) of op ZZP basis, aangegeven met (IP/ZZP). Lees voordat je reageert eerst in de opdrachttitel of de opdracht ook open staat voor ZZP. Let op: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Contractmanager (IP)

Geplaatst 3 apr. 2026
Project ID: YIS 9205006
Plaats
WOGNUM
Uren
28 uur/week
Periode
6 maanden
Start: 1 mei 2026
Einde: 1 nov. 2026
Tarief
5303 - 7163 €/maand
Uiterste voorsteldatum: 13 apr. 2026 13:00

Voor het inkoop- en contractmanagement team voor de regionale netwerkorganisatie Westfriesland zijn wij op zoek naar een Tijdelijke (senior) contractmanager Sociaal Domein (schaal 12)

  • Tariefindicatie afhankelijk van ervaring (CAO Schaal 12)

  • 28 uur per week

  • Start voorkeur 1-5-2026 (in overleg bespreekbaar maand mei)

  • Opdracht 6 maanden (met kans op verlenging)


 

Regio Westfriesland wordt gevormd door de 7 gemeenten van Westfriesland: Drechterland, Enkhuizen, Hoorn, Koggenland, Medemblik, Opmeer en Stede Broec. Samen met bedrijven, onderwijsinstellingen en maatschappelijke organisaties werken we aan een bloeiende en leefbare regio waarin mensen met trots kunnen wonen, werken en genieten van alles wat Westfriesland heeft te bieden.

 

Wat ga je doen als contractmanager bij de Netwerkorganisatie?

Binnen het Sociaal Domein is de Netwerkorganisatie (hierna NWO) verantwoordelijk voor inkoop- en contractmanagement voor de regionale contracten met aanbieders op gebied van Jeugdzorg, WMO, Inburgering en Schuldhulpverlening. Samen met andere contractmanagers, ondersteuner, contractbeheerders, inkoopadviseur en manager vorm je het team, werk je als contractmanager Jeugd en werk je mee aan de doorontwikkeling van de organisatie en regionale samenwerking tussen contractpartners.

 

In de regio Westfriesland is verkenning voor verplichte GR-vorming gestart. In het kader van deze ontwikkeling zoeken we naar de optimale structurele invulling van ons team. Het recente vertrek van een collega biedt kansen voor een verbetering van inrichting. In de tussentijd zoeken we tijdelijk een ervaren contractmanager, die continuiteit op dossiers kan borgen en kan adviseren over doorontwikkeling.

 

De concrete taken die je invult zijn:

·       Contractmanagement voor Gecertificeerde Instellingen. Dit is bovenregionaal ingekocht, waarbij het contractmanagement regionaal wordt uitgevoerd. De contractmanager trekt daarom samen op met de regio's Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland.

·       Contractmanagement voor diverse aanbieders Hoog Specialistische Jeugdhulp (segment C) en Specialistische Jeugdhulp (Segment B)

·       Waarvan 6 uur per maand: Bovenregionaal traject hoogspecialistisch aanbod

·       Contractmanager als onderdeel van inrichting strategisch partnerschap met 10 aanbieders Segment C, onder begeleiding van een procesregisseur

·       Samenwerking met de contractmanagers NWO, bijdragen aan (proces)verbeteringen, deelnemen aan teamoverleg en vakoverleg

·       Bijdragen aan implementatie van regionaal dashboard

·       Accounthouder een van de opdrachtgevende gemeenten: vast aanspreekpunt voor vragen, escalatie voor signalen en ophalen van informatie

 

 Generiek horen bij de functie van senior contractmanager horen de volgende werkzaamheden:

·       Je bent verantwoordelijk van het managen van de samenwerking met strategische zorgaanbieders

·       Je hebt een scherp oog voor de contractuele verhoudingen en afspraken.

·       Je werkt nauw samen met beleidsmedewerkers van de regio Westfriesland, medewerkers van de lokale toegang tot beschikte zorg; inkopers, backoffice-medewerkers, informatieadviseurs, kwaliteitsmedewerkers, zorgaanbieders, huisartsen en gecertificeerde instellingen.

·       Je hebt inzicht in prestaties van aanbieders en rapporteert pro-actief

·       Je coacht junior contractmanager(s)

·       Je zorgt voor de ontwikkeling van processen en instrumenten die bijdragen aan de professionalisering van het contractmanagement

·       Je verkrijgt meet- en sturingsmogelijkheden, incl. inzicht op risico’s.

·       Je zorgt voor gestroomlijnde samenwerking tussen aanbieder en organisaties/regiogemeenten. 

·       Je monitort op vastgestelde KPI’s en handelt waar nodig proactief.

·       Je bespreekt transformatiedoelen, ontwikkelingen strategisch/operationeel in samenspraak met de beleidsadviseur

Wat verwachten we van jou als senior contractmanager?

·       Je bent op de hoogte van actuele ontwikkelingen in het sociaal domein, en van de Jeugdwet in het bijzonder en benut dit om strategisch voordeel voor de organisatie te realiseren. Je hebt uitgebreide kennis van en ervaring in het vak contractmanagement, met daarbij ook ervaring als contractmanager Jeugd (vereiste).

·       Je bent in staat complexe vraagstukken te doorzien, risico’s te signaleren en inventieve oplossingen aan te dragen: je bent in staat snel structuur aan te brengen en daarnaar te handelen

·       Je ondersteunt collega contractmanagers bij complexe vragen, moeilijke gesprekken en het scherp voor ogen houden van de koers in de regio

·       Je bent een netwerker die deskundigheid uitstraalt, zich zowel mondeling als schriftelijk gemakkelijk uitdrukt en in staat is op alle niveaus binnen de gemeente te communiceren.

·       Samenwerken is je op het lijf geschreven. Je weet anderen te boeien en binden. Je bent zakelijk, besluitvaardig en doortastend.

·       Je gaat niet over ‘1 nacht ijs’, maar weet in actie te komen als het moment daar is. Je gaat voor resultaat en je bent je bewust van andere afwegingen.

·       Je hebt gevoel voor ambtelijke en bestuurlijke verhoudingen.

·       Je behaalt de afgesproken resultaten, bewaakt voortgang van gemaakte afspraken, zoekt effectieve oplossingen, onderneemt actie als resultaat in gevaar komt.

·       Je straalt gezag en gewicht uit en is in staat om ideeën bij anderen geaccepteerd te krijgen.

Praktische zaken

Start: maand mei

Eind: 6 maanden met mogelijkheid tot verlenging, mede-afhankelijk van proces van GR-vorming.

Kantoor of thuiswerken: dinsdag op kantoor, bij voorkeur nog een extra dag op kantoor (donderdag)


Aan de slag via detachering? Dan krijg je naast je bruto inkomen:

  • Een maandelijks individueel keuzebudget (IKB) van 10,66% van jouw salaris, inclusief vakantiegeld

  • 25 vakantiedagen, flexibele feestdagen en de mogelijkheid om dagen bij te kopen

  • Een reiskostenvergoeding

  • Een goede pensioenregeling

  • Extra vergoedingen voor internet, telefoon en een thuiswerkplek budget

  • Een opleidingsbudget, coaching en toegang tot de Randstad Academy

  • Netwerkevents, kennissessies en een jaarlijks community festival

Meer informatie over de arbeidsvoorwaarden? Kijk dan hier: https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten