Gemeenteprojecten
Contract- en Leveranciers Manager ICT (IP)
Startdatum: half oktober
Duur: 30-04-2026
Uren: 24-32 uur per week
Inschaling: Schaal 10 CAO Gemeenten
Senior (5+ jaar ervaring)
Gespreksplanning 07-10-2025 13:00 uur t/m 17:00 uur
Gemeente Assen
Vanwege langdurige afwezigheid van de huidige Contract- en Leveranciers Manager ICT zijn we op zoek naar een tijdelijke vervanger.
De functie van Contract- en Leveranciers Manager ICT is een relatief nieuwe functie voor de gemeente Assen waar we gedurende de looptijd van de opdracht meer vorm en inhoud aan willen geven. Tegelijkertijd gaat een project van start om het contractbeheer in de organisatie te verbeteren. Als Contract- en Leveranciers Manager ICT ben je lid van deze projectgroep.
Als contract- en leveranciersmanager leid je het proces van het juist en tijdig aangaan, managen en beëindigen van opdrachten met ICT-leveranciers van de gemeente. Het betreft zowel de bedrijfsapplicaties die de primaire en bedrijfsvoerings-processen ondersteunen, als de automatiseringssoftware. Je werkt hierbij team overstijgend en adviseert m.b.t. complexe vraagstukken, waarbij je nauw samenwerkt met de collega’s van team Inkoop en Juridische Zaken. Je bereidt zorgvuldig de gesprekken met belangrijke leveranciers voor.
In de functie van CLM heb je de volgende taken/verantwoordelijkheden
• Je fungeert als aanspreekpunt binnen de organisatie voor IT-contracten, kostenefficiëntie en risicobeheersing met betrekking tot marktontwikkelingen, waarbij je knelpunten identificeert en analyseert. Daarbij zorg je ook voor optimale uitnutting van de lopende contracten en licentiebeheer, ziet toe op naleving van Service Level Agreements (SLA’s), en rapporteert daarover aan het management.
• Je bent verantwoordelijk voor een optimaal functionerend IT-leveranciers-ecosysteem dat voldoet aan alle gestelde eisen. In dit kader is relatiemanagement met leveranciers van cruciaal belang, waarbij je daadwerkelijk een partnership aangaat met onze leveranciers.
• Opstellen en begeleiden van aanbestedingstrajecten, in samenwerking met de afdeling Inkoop.
• Je toont een proactieve benadering in het onderhouden van contact met interne stakeholders en externe partners. Het actief opzoeken van samenwerkingen met bijvoorbeeld andere gemeenten of de VNG, is eveneens een essentieel onderdeel van je takenpakket.
Organisatie/ Team
Je komt te werken in het team Functioneel Beheer, aangestuurd door de teammanager Functioneel & Technisch Beheer. Dit team bestaat op dit moment uit 15-18 functioneel beheerders en een coördinator. Samen zorgen zij ervoor dat de informatiesystemen van Assen optimaal gebruikt worden, en worden doorontwikkeld volgens de behoeften en ambities van de gemeente. We zitten in een periode van grote verandering. Het toenemende belang van informatie vraagt om professioneler functioneel beheer. De verSaaSing van ons applicatielandschap verandert de relatie met leveranciers.
Je zult niet alleen met de collega’s van Functioneel Beheer te maken krijgen, maar ook met die van Technisch Beheer voor alle ICT-voorzieningen waar leveranciers een rol spelen. De collega’s van team Informatiemanagement krijgen jouw ondersteuning in de projecten waar nieuwe leveranciers- en/of contracten spelen. Kortom, je komt terecht in een omgeving met veel diverse spelers, en die volop in beweging is.
Jouw competenties
• Je hebt sterke communicatieve vaardigheden en het vermogen relaties op te bouwen.
• Daarnaast ben je niet bang om een stevig gesprek op de inhoud te voeren, waarbij je de relatie goed houdt.
• Je kan goed zelfstandig functioneren, bent proactief en een echte zelfstarter.
• Je bent in staat om tactisch en strategisch te denken, maar je bent zeker niet te beroerd om ook operationeel soms de handen uit de mouwen te steken.
• Je hebt bestuurlijke sensitiviteit.
Wij vragen
• Een afgeronde HBO-opleiding in bedrijfskundige informatiekunde of een vergelijkbare studie.
• Kennis van relevante wet- en regelgeving, zoals de Aanbestedingswet. CATS CM certificering, en ervaring met ITIL, BiSL of andere ICT-beheermodellen zijn een pre.
• Jij hebt ervaring als ICT-contract-/leveranciersmanager, met het opstellen en aangaan van contracten en dienstverleningsovereenkomst met externe leveranciers uit de ICT-markt.
• Daarnaast heb je ervaring met het aansturen van leveranciers volgens contracten en overeengekomen prestaties.
• Je kent de leveranciers in de ICT-markt en weet waar de uitdagingen liggen. Je hebt een uitgebreid netwerk.
• Je hebt ervaring met het op strategisch/tactisch niveau opstellen en uitdragen van een meerjaren visie.
Arbeidsvoorwaarden (alleen) voor detachering:
https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true