Je kunt bij Gemeenteprojecten reageren op opdrachten op detacheringsbasis (IP) of op ZZP basis, aangegeven met (IP/ZZP). Lees voordat je reageert eerst in de opdrachttitel of de opdracht ook open staat voor ZZP. Let op: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Senior projectmanager Gebiedsprojecten (IP/ZZP)

Geplaatst 8 apr. 2026
Project ID: YIS 9205127
Plaats
BERGSCHENHOEK
Uren
24 uur/week
Periode
11 maanden, 4 weken
Start: 1 mei 2026
Einde: 1 mei 2027
Tarief
Onbekend
Uiterste voorsteldatum: 14 apr. 2026 17:00

Voor de gemeente Lansingerland zoeken wij een (Senior) projectmanager gebiedsontwikkeling

Startdatum: 1-5-2026

Duur opdracht: 1 jaar met optie tot verlenging

Inzet: 24 uur per week

Schaal 12 CAO gemeenten

Richttarief: zzp €102,- per uur | detachering: 6.066,- per maand obv 36 uur excl. secundaire voorwaarden

Aantal posities: 3


De kennismakingsgesprekken zullen gevoerd worden op één van de onderstaande momenten. Op voorhand rekening houden.

  • Donderdag 16 april om 15:00

  • Maandag 20 april om 13:30

  • Dinsdag 21 april om 09:00

  • Woensdag 22 april om 11:00





Omschrijving:

Het team Gebiedsprojecten is verantwoordelijk voor de begeleiding van de uitvoering van diverse projecten gericht op het duurzame gebruik en (her)inrichting van het ruimtelijke domein binnen de gemeente. Hierbij kun je denken aan gebiedsontwikkelingen, zoals nieuwe woonwijken, bedrijventerreinen, centrumontwikkelingen en herontwikkelingen. De vraag naar het faciliteren van dit soort projecten is groot, zo wil Lansingerland nog duizenden woningen aan de voorraad toevoegen en nog meer bedrijven laten vestigen op onze bedrijventerreinen. Kortom volop uitdagingen en projecten waarin jij je als projectmanager kan manifesteren. Projecten waar jij aan gaat bijdragen zijn woningbouwprojecten met uitstraling, complexiteit en uitdaging.

 

Welke verantwoordelijkheden krijg je?

  • Je leidt zelfstandig gebiedsontwikkelingsprojecten van plan van aanpak, randvoorwaarden tot realisatie, oplevering en verantwoording volgens de PMC methode;

  • Je stuurt een multidisciplinair projectteam aan binnen de GROTIK elementen, waarin je alle deskundigen betrekt om je project vlot en succesvol te realiseren;

  • Je bent (eind)verantwoordelijke voor de voorbereiding, aanlevering van documenten, begeleiding van bestuurlijke besluitvorming, financiën en zorgt dat je binnen organisatie en bestuur draagvlak krijgt en houdt voor je projecten;

  • Je werkt aan de professionalisering van het project, zoals het vastleggen van project brede werkafspraken, stappenplannen en uitvoeringsagenda’s.

 



Waar ben je goed in

Je bent goed in projectmatig werken, bent doel- en resultaatgericht en omgevingsbewust zodat je je projecten realistisch vormgeeft en tijdig bijstuurt met het oog op het afgesproken eindresultaat. Je vindt het leuk om met veel mensen samen te werken, te coördineren, te delegeren en het werk te monitoren. Je staat stevig in je schoenen en hebt natuurlijk overwicht. Jij bent immers de verantwoordelijke voor jouw projecten(en). Je legt gemakkelijk contacten, bent collegiaal, investeert in goede relaties (zowel intern als extern) en hebt goede mondelinge en schriftelijke vaardigheden. Je schakelt makkelijk tussen de verschillende partijen waarmee je te maken hebt, kunt goed onderhandelen en voelt goed aan wat bestuurlijk en politiek speelt, zodat je het draagvlak voor je projecten goed borgt.

 

Op welke ervaring bouw je verder

Voor deze rol dien je stevig in je schoenen te staan. Bij voorkeur beschik jij over onderstaande criteria:

  • Hbo+/Wo- werk- en denkniveau en een relevant afgeronde opleiding;

  • Minimaal 3 jaar ervaring in gebiedsontwikkelingen op het gebied van woningbouw, bedrijventerreinen en herontwikkeling;

  • Aantoonbare werkervaring als projectmanager gebiedsontwikkeling.

 



Specifieke projecten

We zoeken projectmanagers die voor de volgende projecten gaan werken aan het realiseren van de aangegeven resultaten:

  • Gebiedsontwikkeling Wilderszijde (24u/week): deze gebiedsontwikkeling betreft het realiseren van 3.000 woningen en verschillende voorzieningen. Eén deelgebied van ca. 500 woningen wordt gerealiseerd door je collega-projectmanager. Voor het overige word jij verantwoordelijk. In de komende jaren (t/m 2028) bestaat je resultaat in het verder realiseren van Wilderszijde tot (o.a.):

    • Oplevering van alle woningen in Polderwijk en Waterwijk 4, tot en met het woonrijp opleveren van het openbaar gebied.

    • Planontwikkeling, bouwrijp maken en start bouw van alle woningen in Groenwijk 1 en 5

    • Planontwikkeling Groenwijk 2 (tot en met verkavelingsplan en VO-gebouwontwerp)



  • LOO2 (12u-16u/week): in samenwerking met een externe grondeigenaar en een ontwikkelaar realiseren van een tweede locatie met flexwoningen voor de opvang van Oekraïners en spoedzoekers, waaronder statushouders, voor een periode van vijftien jaar. Beoogde resultaten tot en met 2027 (op basis van de afgesloten SOK):

    • afgifte van BOPA-vergunning

    • instemming met ontwikkeling van overige overheden

    • uitgewerkte gemeentelijke financiele businesscase

    • verdere planontwikkeling en realisatie tot en met oplevering openbaar gebied.



  • Merenweg Bleiswijk (16u/week): vanuit een faciliterende rol realiseren van 700 woningen op basis van vastgestelde masterplan. Beoogde resultaten tot en met 2029:

    • ondertekende AOK

    • planologische besluiten voor hele plangebied en fase 1

    • verdere planontwikkeling en realisatie fase 1 tot en met oplevering openbaar gebied

    • verdere planontwikkeling fase 2.



  • Berkel Centrum Oost (8u/week): verdere ontwikkeling van centrumgebied aan oostzijde op basis van vastgestelde bestemmingsplan door herinrichting openbaar gebied met aangepaste infrastructuur, meer groen en 110 extra parkeerplaatsen en door faciliteren van herontwikkeling Hergerborch-locatie naar 80 nieuwe sociale huurwoningen. Beoogde resultaten tot en met 2028:

    • voorbereiding en realisatie van ingrijpende en beeldbepalende herinrichtingswerkzaamheden

    • ondertekende overeenkomsten inzake onder andere grondruil en kostenbijdrage

    • vergunning en realisatie van 80 sociale huurwoningen van lokale corporatie tot en met oplevering openbaar gebied.





Aan de slag via detachering? Dan krijg je naast je bruto inkomen:

  • Een maandelijks individueel keuzebudget (IKB) van 10,66% van jouw salaris, inclusief vakantiegeld

  • 25 vakantiedagen, flexibele feestdagen en de mogelijkheid om dagen bij te kopen

  • Een reiskostenvergoeding

  • Een goede pensioenregeling

  • Extra vergoedingen voor internet, telefoon en een thuiswerkplek budget

  • Een opleidingsbudget, coaching en toegang tot de Randstad Academy

  • Netwerkevents, kennissessies en een jaarlijks community festival



Meer informatie over de arbeidsvoorwaarden? Kijk dan hier: https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten