Je kunt bij Gemeenteprojecten reageren op opdrachten op detacheringsbasis (IP) of op ZZP basis, aangegeven met (IP/ZZP). Lees voordat je reageert eerst in de opdrachttitel of de opdracht ook open staat voor ZZP. Let op: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Senior Projectleider Civiel (IP)

Geplaatst 4 dec. 2025
Project ID: YIS 9195921
Plaats
Capelle aan den IJssel
Uren
36 uur/week
Periode
11 maanden
Start: 5 jan. 2026
Einde: 1 dec. 2026
Tarief
4465 - 6343 €/maand
Uiterste voorsteldatum: 10 dec. 2025 12:00

Voor gemeente Capelle zijn wij op zoek naar een Senior Projectleider Civiel. Deta-vast is ook een optie en geniet de voorkeur.


Startdatum: 05-01-2026

Einddatum: 31-12-2026

Uren: 36 uur per week, 32 per week mag ook

Inschaling: schaal 11 CAO Gemeenten

Gemeente Capelle aan den IJssel



Werken voor de gemeente Capelle aan den IJssel betekent bijdragen aan een veilige, schone en mooie stad. Samen met je collega's vorm je een enthousiast en betrokken team. Jouw talenten en werkgeluk staan bij ons voorop.


Jouw functie als Senior Projectleider Civiel heeft effect omdat…

Er altijd ruimte is voor eigen ideeën. Zo zorg jij als omgevingsbewuste Senior Projectleider Civiel voor een duurzame ontwikkeling van de stad, Door het realiseren van jouw projecten wordt Capelle mooier en leefbaarder. Als Senior Projectleider Civiel houd je je dagelijks bezig met overwegend integrale projecten waar alle vakdisciplines samenkomen. Denk aan wegen, groen, openbare verlichting, civiele kunstwerken, kabels en leidingen. Het vervangen van de riolering is daarbij vaak aanleiding om een hele buurt op te knappen. Naast integrale projecten houd jij je met regelmaat bezig met verkeersprojecten. Ook schuw je niet voor het bouw- en woonrijp maken van een ontwikkellocatie. Je zorgt voor een goede afstemming met de unit Beheer Openbare Ruimte. Je adviseert niet alleen de beheerders binnen Stadsbeheer, maar kan als adviseur ook aanschuiven bij gebiedsontwikkelingen die geïnitieerd worden door de afdeling Stadsontwikkeling. Je bent van A tot Z verantwoordelijk voor het uitvoeren van jouw projecten. Daarbinnen organiseer je met behulp van de projectondersteuner en communicatieadviseur de participatie met bewoners en bedrijven en beantwoord je hun vragen. Je stuurt het projectteam aan bestaande uit een werkvoorbereider, projectondersteuner, directie & toezicht en voert buitenruimteprojecten uit waar Capelle trots op mag zijn.

Verder houd jij je bezig met:

  • het (laten) voorbereiden van projecten en het schrijven van projectplannen.

  • het (laten) beoordelen van ontwerpen, tekeningen, bestek en werkomschrijving op juistheid, volledigheid en uitvoerbaarheid en vervolgens het zorgen voor de aanbesteding en het contractmanagement.

  • het plannen van het werk en de afstemming met externe partijen zoals nutsbedrijven.

  • het sturen op de financiën en planning van jouw projecten, het opstellen van voortgangsrapportages en informeren van jouw opdrachtgever hierover.

  • het zorgen voor de juiste kwaliteit van de uitvoering en een juiste overdracht aan de beheerders.


Over Capelle aan den IJssel

Wij zijn een gemeente met het mooiste aantal inwoners dat er bestaat. Groot genoeg om te werken met de uitdagingen en onderwerpen die bij een grote stad horen. Klein genoeg om op individueel niveau echt verschil te maken. Wist je trouwens dat:

  • … Capelle een eigen ingenieursbureau heeft en we daar trots op zijn

  • … lef en daadkracht ons onderscheiden

  • … vakmanschap en de drive om te blijven ontwikkelen ons kenmerkt

  • … je als Senior Projectleider Civiel de afdeling Stadsbeheer versterkt?


Over Stadsbeheer

Hier ben jij onder andere de collega van Dirk en Marcel. Het resultaatgericht en efficiënt managen van een project is een talent dat jullie allemaal hebben. Dat merk je vooral aan jullie communicatieve vaardigenheden, prettige manier van samenwerken, politiek bestuurlijke sensitiviteit en klantgerichtheid binnen een dynamisch spanningsveld.

“Stadsbeheer werkt aan mooie, uitdagende en innovatieve projecten”

Als collega van Stadsbeheer ben je lid van een veelzijdig en betrokken team. Wij maken dingen mogelijk in de Capelse buitenruimte. We bestaan uit de vier units: Vergunningen, toezicht & handhaving, Service, Project- & ingenieursbureau en Beheer openbare ruimte. Samen werken we aan handhaving, de (her)inrichting van de buitenruimte, projectmatig onderhoud en hebben we warm contact met bewoners en ondernemers. Dat doen we op een slimme en duurzame manier. Met 150 collega’s zorgen we dus voor een schoon, heel, veilig en duurzaam Capelle. Binnen Stadsbeheer krijg je vrijheid en een uitdagende functie, gedeeltelijk thuiswerken hoort daar natuurlijk bij.

Ben je resultaatgericht, dan spreekt het team Project- en Ingenieursbureau jou zeker aan. Loop de Capelse wijken in en je ziet de resultaten van je dagelijkse werk. Als gemeentelijk ingenieursbureau pakken we in tegenstelling tot de zo genoemde regiegemeenten zoveel mogelijk taken zelf op. Tijdens pieken schakelen we de markt in. We zijn allemaal liefhebbers van ons vak, denken in mogelijkheden en in innovatieve oplossingen. Een informeel team met oog voor elkaar. Vanzelfsprekend helpen we elkaar waar nodig.



Jouw talenten

Iedereen heeft talenten en bij Capelle kan en mag je die altijd inzetten. Zo werken we samen aan een inclusieve samenleving. Dat doe je door jouw aandacht voor het vak en jouw liefde voor onze gemeente.

Verder neem je mee:

  • minimaal een hbo/hbo+ opleiding, bij voorkeur in de civiele techniek.

  • minimaal 5 jaar ervaring als projectmanager of projectleider van vergelijkbare projecten in een politiek-bestuurlijke omgeving.

  • ervaring in het opstellen van projectplannen, inclusief scope, tijdsplanning, organisatie, begroting en risico’s en een sterk verantwoordelijkheidsgevoel voor optimaal resultaat. .

  • vermogen om te anticiperen op veranderingen in een project en indien nodig aanpassingen in de aansturing of werkwijze door te voeren

  • kennis van de RAW- en UAV systematiek en een doortastende, overtuigende en initiatiefrijke, oplossingsgerichte werkhouding.



Arbeidsvoorwaarden (alleen) voor detachering:



https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten