Je kunt bij Gemeenteprojecten reageren op opdrachten op detacheringsbasis (IP) of op ZZP basis, aangegeven met (IP/ZZP). Lees voordat je reageert eerst in de opdrachttitel of de opdracht ook open staat voor ZZP. Let op: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Senior adviseur Inkoopbeleid (IP/ZZP)

Geplaatst 5 mrt. 2026
Project ID: YIS 9202714
Plaats
TILBURG
Uren
28 uur/week
Periode
3 maanden
Start: z.s.m.
Einde: 9 jun. 2026
Tarief
88 - 106.5 €/uur
Uiterste voorsteldatum: 12 mrt. 2026 09:30

Start: z.s.m

Duur: tot 3 maanden, optie verlengen.

28 uur gewenst, per week

Tarief zzp max 106,50. (detachering: 6.280,- o.b.v. 36u)

Aanvullende informatie opdracht:

Nieuwe inkoopplan is voor 90% klaar. Hierop moeten de laatste punten worden aangevuld. Persoon gaat dit zelfstandig ophalen in de organisatie voor verdere uitwerking. Hiervoor is iemand nodig die draagvlak kan creeren in de organisatie omdat de persoon aan de lat staat tot de opdracht in Juni wordt opgegeleverd aan de Raad. Op het bestaande beleidsdocument kan nuance mogelijk zijn maar in de basis het traject vervolgen en doorzetten. 

Gemeente Tilburg


Senior adviseur Inkoopbeleid

In de gemeente Tilburg is Inkoop decentraal gecoördineerd georganiseerd. Afdelingen zijn primair verantwoordelijk voor hun eigen inkoopbeslissingen, maar ontvangen ondersteuning van team Inkoop. Dit team bewaakt de rechtmatigheid, doelmatigheid en samenhang in de uitvoering. Op die manier ontstaat een netwerkstructuur waarbinnen iedere afdeling een schakel vormt in de inkoopketen. Samen zorgen deze schakels voor het realiseren van de gemeentelijke ambities.

Ons huidige inkoopbeleid dateert van 2017 en is aan vernieuwing toe. Het nieuwe inkoopbeleid moet toekomstbestendig zijn en beter aansluiten op de ambities die de gemeente Tilburg met inkoop wil realiseren.

In het afgelopen jaar is hard gewerkt aan het vernieuwde inkoopbeleid. Het beleid moet eind mei 2026 worden vastgesteld. Er ligt op dit moment een ’90%-versie’. Het nieuwste VNG‑model vormt een belangrijke referentiebron. De uitgangspunten van het VNG-model zijn zorgvuldig vertaald naar een aanpak die aansluit bij de unieke kenmerken en ambities van Tilburg, zoals het netwerkmodel en de samenhang met de inkoopketen. 

Wat ga je doen?

  • Jij zet de laatste stappen richting de definitieve versie van het vernieuwde inkoopbeleid, dat houdt o.a. in:

    • Ophalen van de nog ontbrekende informatie

    • Vertalen van die informatie

    • Informeren van stakeholders en zorgen voor draagvlak voor de inhoud van het nieuwe beleid

    • Afstemming met Communicatie over opmaak en opvolging (te ontwikkelen landingspagina) website

  • Je bereidt de bestuurlijke documenten die moeten leiden tot vaststelling van het nieuwe inkoopbeleid voor, waar nodig ben je daarbij ook verantwoordelijk voor de voorbereiding en uitvoering van raadsessies;

  • Je verzorgt, in overleg met de collega’s van Juridische Zaken, de publicatie van het nieuwe beleid

  • Doel van het inkoopbeleid is dat dit, na vaststelling door de gemeenteraad,  een verdere uitwerking krijgt in uitvoeringsplannen en (uiteindelijk) MVOI Actieplannen). Jij zorgt ervoor dat er een projectplan komt waarin alle vervolgstappen planmatig zijn weergegeven.

  • Mogelijk onderdeel van de opgave is het opstellen van de bestuurlijke documenten die moeten leiden tot ondertekening van het Manifest

  • Bij al de genoemde werkzaamheden heb je afstemming met betrokken collega’s van team Inkoop die o.a. betrokken zijn bij de inrichting van de inkoopketen (ketensamenwerking, ketensturing en proces). Het inkoopbeleid en de inkoopketen kennen namelijk een nauwe samenhang

    • Tijdens het formuleren van het vernieuwde inkoopbeleid is veel informatie verzameld. Je filtert hieruit de informatie die nodig is bij het inrichten van de inkoopketen en bewaakt door middel van afstemming dat beleid en keten elkaar versterken.

Wat breng je mee?

  • Ruime kennis van en ervaring met inkoop binnen een (grote) gemeentelijke organisatie

  • Uitstekende communicatieve vaardigheden

  • Ervaring met opstellen inkoopbeleid bij grotere (100.000+) gemeenten

  • Ervaring met het VNG-model

  • Kennis over MVOI 

  • Ervaring met bestuurlijke besluitvorming 

  • Je luistert goed, scheidt hoofd- van bijzaken en interpreteert informatie met sterke analytische vaardigheden

  • Je bent een verbinder

  • Ervaring binnen een grotere netwerkorganisatie met lijn-, keten- en programmasturing is een pré

  • Ervaring met het schrijven en regievoering/procesbegeleiding op MVOI actieplannen is een pré



Aan de slag via detachering? Dan krijg je naast je bruto inkomen:


-Een maandelijks individueel keuzebudget (IKB) van 10,66% van jouw salaris, inclusief vakantiegeld

-25 vakantiedagen, flexibele feestdagen en de mogelijkheid om dagen bij te kopen

-Een reiskostenvergoeding

-Een goede pensioenregeling

-Extra vergoedingen voor internet, telefoon en een thuiswerkplek budget

-Een opleidingsbudget, coaching en toegang tot de Randstad Academy

-Netwerkevents, kennissessies en een jaarlijks community festival  



Meer informatie over de arbeidsvoorwaarden? Kijk dan hier: https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten