Je kunt bij Gemeenteprojecten reageren op opdrachten in loondienst of op ZZP basis, aangegeven met (ZZP / loondienst). Lees voordat je reageert eerst in de opdrachttitel of de opdracht ook open staat voor ZZP. Let op: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

HR-adviseur organisatieontwikkeling (HR21) - (ZZP/Loondienst)

Geplaatst 7 aug. 2026
Project ID: YIS 9213170
Plaats
Voorhout
Uren
16 uur/week
Periode
6 maanden
Start: 15 sep 2026
Einde: 15 mrt 2027
Tarief
75 - 82 €/uur
Uiterste voorsteldatum: 14 aug. 2026 13:00

Voor de Werkorganisatie HLTsamen zoeken wij een HR-adviseur organisatieontwikkeling

  • Start + einddatum: 15-9-2026 t/m 15-3-2027

  • Aantal uur: 16 uur p/wk

  • Inschaling: schaal 10 CAO gemeenten

  • Richtlijn Tarief: zzp max. €82,-

  • Sollicitatiegesprekken: 24 augustus van 10:00-12:00 optie gesprekken, en 26 augustus van 9:00-11:00 optie gesprekken (graag op voorhand rekening hiermee houden!)




Samen voor Leefomgeving en Bedrijvigheid HLTsamen is een werkorganisatie voor de gemeente Hillegom, Lisse en Teylingen. Op dit moment werken we binnen HLTsamen aan de organisatie doorontwikkeling. Een van de componenten van de doorontwikkeling betreft het programma Samen voor Leefomgeving en Bedrijvigheid. Dit programma is gericht op het versterken van de fysieke keten zodat we goed kunnen (blijven) inspelen op belangrijke opgaven in de fysieke keten, zoals de energietransitie en de woningbouwopgave. Met en voor onze inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties.

Binnen het programma werken we aan verschillende sporen om de samenwerking te verbeteren:

  • Structuur: een toekomstbestendige organisatie- en teamindeling

  • Srategie: het in evenwicht brengen van onze tijd en ambities (focus en prioritering)

  • Vaardigheden: sterker projectmatig en integraal werken


Focus binnen deze opdracht

Deze opdracht focust zich op het spoor Structuur. De basiselementen voor de programmastructuur zijn bepaald. Komende periode werken we aan een uitwerking op team-/afdeling- en functieniveau en werken we een implementatieplan uit. De uitwerking op functieniveau vraagt aandacht. We zien dat de doorontwikkeling vraagt om nieuwe functiebeschrijvingen en -waarderingen maar dat ook functies die niet wijzigen niet altijd zijn beschreven en dat identieke functies niet altijd hetzelfde HR profiel hebben.

HR ondersteuning op het gebied van structuurveranderingen is noodzakelijk zodat we dit belangrijke proces op een zorgvuldige wijze doorlopen. Voor deze opdracht gaat de inzet specifiek om:

  • Het schrijven en hulp bieden bij het beschrijven van functies zodat deze volgens de HR21 methodiek gewogen kunnen worden

  • Voor de beschreven functies de functieanalyse formulieren gereed maken zodat deze intern door HLT HR21 specialisten gewogen kunnen worden

  • Beantwoorden juridische vragen over het proces

  • Meeschrijven voor de stukken die nodig zijn in het besluitvormingsproces. Denk hierbij aan Directie en Bestuursvoorstellen en OR verzoeken.

  • Adviseren over het vervolgproces na besluitvorming over de uitwerking op team- afdeling- en functieniveau (stappen en benodigde inzet)


Doel van inzet De ideale kandidaat helpt bij:

  • het formuleren van functiebeschrijvingen die onze organisatie helpen bij het bereiken van onze doelstellingen en bij het aanbrengen van sturing;

  • het op zorgvuldige en juridisch sluitende wijze doorlopen van de structuurwijziging.

  • Een vervolgopdracht kan gericht zijn op het begeleiden van onze plaatsingsprocedure volgens het Sociaal Statuut.


Belangrijkste taken

Bij het komen tot een uitwerking op team-/afdelings- en functieniveau

  • Gesprekken laten inplannen en voeren met teammanagers, helpen bij het opstellen van functiebeschrijvingen

  • Beantwoorden juridische vragen over het proces



Bij het komen tot een implementatieplan:

  • Adviseren over het vervolgproces na besluitvorming over de uitwerking op team- afdeling- enf unctieniveau (stappen en benodigde inzet)



Mogelijk op termijn in een vervolgopdracht:

  • Begeleiden van onze plaatsingsprocedure volgens het Sociaal Statuut




Profiel van de kandidaat

  • Kennis van en ervaring met vergelijkbare HR werkzaamheden bij structuurwijzigingen

  • Ervaring met het formuleren van functiebeschrijvingen en voorbereiding van HR21 waarderingen

  • Juridische expertise op rechtspositie bij structuurveranderingen

  • Hands-on mentaliteit en ervaring met implementatie van structuurveranderingen


Locatie: Voorhout, afhankelijk van de werkzaamheden kan je ook werken in Sassenheim en Hillegom



Aan de slag in loondienst? Dan krijg je naast je bruto inkomen:

  • Vakantiegeld en een individueel keuzebudget

  • 25 vakantiedagen, flexibele feestdagen en de mogelijkheid om dagen bij te kopen

  • Een reiskostenvergoeding

  • Een goede pensioenregeling

  • Extra vergoedingen voor internet, telefoon en een thuiswerkplek budget

  • Een opleidingsbudget, coaching en toegang tot de Randstad Academy

  • Netwerkevents, kennissessies en een jaarlijks community festival


Meer informatie over de arbeidsvoorwaarden? Kopieer dan deze link in je browser: https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten