Je kunt je via Gemeenteprojecten alleen als ZZP'er en op persoonlijke titel voor deze freelance (interim) opdracht inschrijven. Belangrijk: ZZP = eenmanszaak of BV met DGA, andere vormen zoals VOF, Stichting, Maatschap, etc. kunnen niet! Het is ook niet de bedoeling rechtstreeks met de gemeente contact op te nemen (dit op uitdrukkelijk verzoek van de gemeenten zelf).

Gemeenteprojecten

Freelance projectleider implementatie ontschotting werkdagbesteding en beschut werk (zzp)

Geplaatst 7 jul. 2025
Project ID: YIS 9186104
Plaats
ASSEN
Uren
6 uur/week
Periode
7 maanden
Start: 1 sep. 2025
Einde: 1 apr. 2026
Tarief
Onbekend
Uiterste voorsteldatum: 11 jul. 2025 15:00

Startdatum: 01.09.2025

Duur: 31.03.2026

Uren: ca 6 uur per week

Inschaling: Schaal 11 CAO Gemeenten

Richtlijntarief: € 88,00 (medior)

Gesprekken (fysiek of digitaal) worden op dinsdag 15 juli in de middag gepland.  

  • Voor externe inhuur geldt 'bring your own devices', tenzij voor de uitvoering van de opdracht, anders noodzakelijk is.

  • Let op! Aangeboden uurtarief is een bedrag all-in, exclusief btw. Het aangeboden tarief geldt voor de totale duur van de opdracht incl. evt. verlengingen

Gemeente Assen heeft de ambitie om een veilige werkplek te bieden via “ontschotting” en “Simpel Switchen” – een aanpak waarbij deelnemers eenvoudig kunnen overstappen van Beschut Werk naar arbeidsmatige dagbesteding en omgekeerd.

Een verkennend onderzoek naar een algemene voorziening voor ontwikkelingsgerichte ondersteuning voor kwetsbare inwoners met een afstand tot de arbeidsmarkt is inmiddels afgerond. Het rapport beschrijft binnen welke randvoorwaarden deze voorziening succesvol kan worden geïmplementeerd en geeft handvatten hoe we uitvoering kunnen gaan geven aan de implementatie. 

De opdracht was om de haalbaarheid van ontschotting tussen Beschut Werk en arbeidsmatige dagbesteding te onderzoeken is afgerond. Mede door gesprekken met mensen van de diverse afdelingen en landelijke praktijkvoorbeelden is het duidelijk dat ontschotting haalbaar is. De projectleider die we zoeken zal zorgdragen voor de implementatie.

Doel opdracht

Een structurele aanpak begint bij een visie op doorgroei van mensen vanuit het zorgdomein naar het werkdomein oftewel: ontwikkelingsgerichte ondersteuning. Deze visie zou moeten uitgaan van de behoeften van de inwoner en niet vanuit afzonderlijke wettelijke kaders. Dit betekent dat het beleid zowel beschut werk als arbeidsmatige dagbesteding beschouwt als stappen binnen een doorlopende ontwikkelingslijn, waarbij het doel is om inwoners zoveel mogelijk richting zelfredzaamheid en participatie te begeleiden.

Doel is om kwetsbare inwoners te ondersteunen bij hun deelname aan het werkproces. In een veilige, begeleide omgeving kunnen zij zich verder ontwikkelen waarbij verschillen in indicatie- en financieringsprocedures geen obstakels meer zijn.

Afbakening opdracht

In het rapport worden vier heldere randvoorwaarden beschreven. Gezamenlijke visie, Juridische Randvoorwaarden, Inkoop en Financiering en Financiële Implicaties.

Naast deze randvoorwaarden zullen we ons in dit project richten op een ontwikkellijn in het groen. Andere mogelijke werksoorten vallen eerst buiten de scope van dit project. 

Planning

Processtappen

1.   Juni: Gesprekken met beoogd projectleider om de opdracht helder te krijgen

2.   Oktober: Project startup, het is voor alle betrokkenen helder wat de opdracht moet opleveren, wie in welke rol worden betrokken en wanneer de opdracht klaar is.

3.   November: Projectplan hoe we uitvoering geven aan de implementatie en start met de uitvoering

4.   April 2026: Afronding project

Producten

De volgende producten worden aan het einde van het project opgeleverd:

1.   Projectplan 

2.   Randvoorwaarden afgestemd en geaccordeerd:

a.   Beleidsmatige en Organisatorische Randvoorwaarden

b.   Juridische Randvoorwaarden 

c.   Inkoop en Financiering

d.   Financiële Implicaties 

3.   Procesbeschrijvingen en werkinstructies

4.   Evaluatie en oplevering

Projectorganisatie

Naast een (externe-) projectleider zal het kernteam bestaan uit een vertegenwoordiging van de volgende afdelingen:

•   Sociaal domein (toegang?)

•   WERKpunt

•   Inkoop 

•   Communicatie


Wij vragen

•   Ervaring met implementatie van projecten in het kader van de Participatiewet

•   Ervaring binnen een gemeente (harde eis)

•   Een doorpakker, die stevig in de schoenen staat

•   Je onderkent de verschillende belangen en kunt deze vertalen in gedegen adviezen 

•   Je hebt een proactieve en ondernemende werkstijl en je denkt in mogelijkheden.

•   Je bent gericht op verbinding en samenwerking en brengt dit op gang

•   Je bent goed in plannen, faseren en procesregie

•   Je hebt Hbo/Wo werk- en denkniveau

Soortgelijke projecten

+ Bekijk alle projecten