Gemeenteprojecten
Beleidsmedewerker Wonen (IP)
Start: 13-10-2025
Duur: tot april 2026
Uren: 32-36 uur p/week
Schaal 10A CAO Gemeenten (4.097,- / 4.694,- per maand o.b.v. detachering)
Veelal op locatie werken
Gemeente Bloemendaal
Wat ga je als beleidsmedewerker Wonen doen?
Als beleidsmedewerker wonen adviseer je het college en collega’s over beleid met betrekking tot volkshuisvesting opgaven.
Voor jou geldt dat met name de onderwerpen als de opvang en huisvesting van kwetsbare doelgroepen (bv asielzoekers, vluchtelingen uit Oekraïne en statushouders) jouw aandacht hebben.
Je volgt landelijke en regionale ontwikkelingen en vertaalt deze naar lokaal beleid. Daarnaast onderhoud je de contacten met externe partijen. Wanneer een onderwerp een gemeente overstijgend karakter heeft vertegenwoordig je de gemeente Bloemendaal in het regionaal overleg. In onze organisatie zijn de lijnen kort en krijg je de ruimte om zelf ideeën te ontwikkelen over nieuw beleid. Daarnaast ben je een vraagbaak voor enkele nieuw te starten collega’s. Je helpt met inwerken en deelt jouw kennis.
Je bent de schakel tussen de opvanglocaties Oekraïne en de interne beleidsafdelingen en onderhoud dus ook nauw contact met die collega’s.
Kortom, je levert een belangrijke bijdrage aan belangrijke huisvestingsvraagtukken van onze gemeente!
Hoe ziet het team Wonen en Opvang eruit?
Het team wonen en opvang bestaat uit drie beleidsmedewerkers en een programma ondersteuner. Daarnaast zijn er 3 locatiebegeleiders en een locatiecoördintator van de gemeentelijke opvanglocaties die onderdeel uitmaken van het team. De aansturing vindt plaats door een teamleider.
Het team maakt onderdeel uit van het domein sociaal. Er wordt veel samengewerkt binnen dit domein maar ook vinden werkzaamheden steeds vaker domeinoverstijgend plaats. De samenwerking in ons team is prettig en we vinden het belangrijk om in gezamenlijkheid naar vraagstukken te kijken en een integrale aanpak te kiezen. Er wordt hard gewerkt maar we vinden het ook heel belangrijk dat er veel gelachen wordt.
Waar beschik je over?
Je beschikt over meerjarige relevante beleidservaring op het gebied van wonen en opvang van doelgroepen
Je werkt nauwkeurig en gestructureerd en hebt een integrale aanpak
Hbo-/wo-werk- en -denkniveau
Bestuurlijke en politieke sensitiviteit
Goede schrijf- en adviesvaardigheden
Arbeidsvoorwaarden (alleen) voor detachering:
https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true