Gemeenteprojecten
Bedrijfs-/Informatiearchitect (IP)
Aantal uur: 24-32 uur per week
Start: z.s.m.
Duur: 6 maanden
Tarief: conform schaal 12
Hybride werkvorm is mogelijk
Gemeente Dordrecht
Wat ga je doen
Als bedrijfs- en informatiearchitect ligt jouw uitdaging in het maken van de informatie-, proces- en applicatie-architectuur vanuit de enterprise-architectuur en de behoeften vanuit de business.
Je stelt van hieruit principes en richtlijnen op die als richtinggevende uitspraken gebruikt kunnen worden en als toetsinstrument voor veranderingen. Bedrijfs- en informatiearchitectuur is niet statisch, je onderhoudt deze aan de hand van lokale, landelijke en internationale ontwikkelingen én de huidige en toekomstige behoefte vanuit de business. Je houdt hiervoor contact met landelijke overlegorganen, informatie- en businessmanagement. Je bent toekomstgericht, maar hebt ook oog voor op dit moment spelende belangen en behoeften.
Je stelt plannen op om de informatiearchitectuur te realiseren en komt tot overeenstemming over haalbare plateaus hiervoor. Je definieert haalbare stappen met het grote doel voor ogen. Via architectuurschetsen ben je betrokken bij de realisatie van de verandering. Daarnaast ben je samen met de andere architecten in de organisatie 'hoeder van de architectuur', je zorgt voor bekendheid met en gebruik van de architectuur. Waar nodig zal je de architectuur onder de aandacht brengen en sturen op de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid om, volgens architectuur, veranderingen te realiseren.
Taken
· Voor ongeveer de helft van jouw tijd, geef je invulling aan het voorzitterschap van een wekelijks multidisciplinair overleg (het z.g. ‘enablement-team’) dat richtinggevend adviseert op alle potentiële projecten. Je bereidt het overleg voor met belanghebbenden en zorgt voor verslaglegging en afstemming met portfoliomanagement naderhand.
· Je stelt Globale Architectuur Schetsen (verkorte PSA’s) op i.s.m. projectleiders, informatiemanagers en andere belanghebbenden vanuit de business.
· Je stelt algemene architectuurbeschrijvingen op (richtinggevend, ist/soll, kaders), vaak gericht op een afgebakende thematiek, technologie of problematiek.
Wat wij vragen
Als persoon ben je benaderbaar en een verbinder, een teamplayer. Je weet je omgeving mee te nemen in de door jouw opgestelde architectuur en je zorgt voor afstemming en begrip van de architectuur. Je spreekt de taal van de business en de techniek. Hierdoor ben je voor verschillende doelgroepen een fijne sparringpartner. Je bent in staat om conceptueel vanuit bedrijfsdoelstellingen en behoeften te denken.
Je beschikt in elk geval over de volgende kennis en ervaring:
· Je hebt WO werk- en denkniveau maar bent pragmatisch aangelegd;
· Je hebt een achtergrond in de informatica met minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring als informatiearchitect;
· Je hebt kennis van enterprise- en domeinarchitectuur;
· Je bent bekend met concepten en methoden zoals NOVIUS, DyA, Archimate en TOGAF.
· Je hebt kennis van cloud- en integratiearchitecturen, w.o. API management en de gebruikelijke landelijke en gemeentelijke standaarden;
· Je hebt kennis van Common Ground (VNG) en Microsoft 365;
· Je hebt omgevingssensitiviteit in ambtelijke en bestuurlijke context, bij voorkeur bij gemeenten.
Arbeidsvoorwaarden (alleen) voor detachering:
https://docs.google.com/document/d/168hTXFFeu1BLiaIhe11OrJQVp5irdDEO/edit?usp=sharing&ouid=108856046325586215209&rtpof=true&sd=true